Hakkımızda 2018-06-30T09:53:03+00:00
Egebant Zımpara ve Polisaj Malzemeleri San. ve Tic. AŞ.

Hakkımızda

Egebant Zımpara ve Polisaj Malzemeleri San. ve Tic. AŞ. 1969 yılında kurulmuştur. Bugün sektörün dünyaca ünlü markalarından yüzlerce çeşit üstün kaliteli ürünü müşterilerine sunmaktadır.

Egebant, tüm dünyada ağaç ve metal endüstrisine en kaliteli zımparaları üreten 3M, Klingspor ve Naxoflex firmalarının ürünlerini Türkiye pazarına sunmaktadır. Aynı zamanda Sicad ve 3M markalı kendinden yapışkanlı bantların, 3M ve Honeywell markalı iş güvenliği ürünlerinin, Dynabrade markalı hava destekli el aletlerinin en güçlü tedarikçisi olmakla birlikte, kendi Egebant ve Sander markaları adı altında bir çok kaliteli ürünü pazara sunmaktadır.

Egebant Genel Merkezi ve ana fabrika binası Şekerpınar, Çayırova, KOCAELİ bölgesinde, İstanbul’a sadece 50 km uzaklıkta yer almaktadır, 12.000 m² açık alana ve 14.000 m² kapalı alana sahiptir. Şanlıurfa’da bulunan ikinci ve yeni fabrikası ile Egebant ülkenin doğusunda da yatırım yapıp istihdam sağlamaktadır. 9000 m² açık alana ve 5400 m² kapalı alana sahip Şanlıurfa fabrikasında Egebant ve Sander markalı yüksek kalitede flap diskler ve koruyucu eldivenler üretilip pazara sunulmaktadır. Egebant’ın her iki fabrikası da modern bir tasarıma, kapalı otoparklara, ileri güvenlik sistemlerine, büyük toplantı ve seminer salonlarına sahiptir ve 374 çalışana istihdam sağlamaktadır.

Egebant , müşteri odaklı servis ve ürün hizmetini, aktif satış ekibi ve bayileri ile tüm ülke geneline yaymaktadır. Sahada çalışan satış ekibi yerinde hizmet, demo uygulamaları ve eğitim programlarıyla müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmaktadır.

Egebant 49 yıldır, kendi markasını ve ismini başarılı bir şekilde büyüterek yoluna devam etmektedir.

Salih EGELİ

Yönetim Kurulu Başkanı

​Değerli iş ortaklarımız ve çalışma arkadaşlarımız,

Egebant, ilk temellerinin atıldığı 1969 yılından bugüne kadar geçen zaman içinde hep öncü,yenilikçi ve yatırımcı özellikleriyle ülke sanayinde yerini almıştır. Aşındırıcılarla başlayan daha sonra yapışkanlı bantlarla devam eden üretim faaliyetlerimize bir yenisi olan ve bugüne kadar sadece ticaretini yaptığımız iş güvenliği ürünlerinin Şanlıurfa’da üretimine başlıyoruz. Ana felsefemiz olan kaliteli ürün üretebilmek için konusunda dünyanın en iyi üretim hatlarını ve teknolojilerini kullanmaktayız. Sahip olduğumuz en önemli gücün çalışanlarımız olduğunu biliyoruz.Bu gücün başarılı olabilmesi için her türlü imkanın kullanılması için çaba harcıyoruz. Egebant yıllardır ısrarla uygulamaya çalıştığı “dürüstlük” kavramından ödün vermeksizin büyümesine devam etmektedir. İç pazardaki başarımızın Türkiye dışında da gösterilmesi için gerekli adımları atmaya başladık.Önümüzdeki yıllarda bölgemizdeki iş hacminin artacağını bekliyoruz. Bu amaçla sizlerin katkılarıyla bugüne kadar başardığımız sürdürülebilir büyümemize hiç ara vermeden yeni ürünler ve yeni alanlarda devam etmek istiyoruz.

Egebant’ın başarılarında emek ve katkılarıyla rol alan değerli iş ortakları ve değerli çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla.

İbrahim HATİPOĞLU

Genel Müdür

Değerli İş Ortaklarımız ve Sevgili Çalışanlarımız;

Endüstriyel aşındırıcı ürünler ile 49 yıl önce ticari hayatına başlayan şirketimiz, bugün tamamı yerli sermayeden oluşan ortaklık yapısı, güçlü ve kurumsallaşmış organizasyonu ile aşındırıcı ürünler (zımparalar) , yapışkanlı bantlar,iş güvenliği ve kişisel koruyucu malzemelerinden oluşan geniş bir ürün portföy ile müşterilerimize hizmet vermektedir.Müşterilerimizin ihtiyaçları ve beklentileri bizim için her zaman belirleyici olmuştur. Egebant’ın en önemli özelliği müşterilerinin problemlerine ve isteklerine hızlı ve güvenilir çözümler üretebilmesidir. Birlikte çalıştığımız dünyanın önemli markalarının yenilikçi ve teknolojik ürünlerini, en rekabetçi şartlar ve profesyonel yaklaşımla müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.Hızla değişen ve gelişen dünyaya ve teknolojiye ayak uydurabilmek adına sürekli yatırım yaparak yenilikçi ve rekabetçi bir yapıya sahip olmaya çalışıyoruz.

Son yıllarda istikrar içinde büyüyerek ve gelişerek küresel bir güç haline gelen ülkemizden aldığımız güç ile sektörümüzde öncü olmaya gayret ediyoruz. Yaptığımız yatırımlar ile dünya ölçeğinde rekabetçi bir şirket olarak, yurt dışı pazarlarda da söz sahibi olma yolunda adımlar atıyoruz. Çayırova ve Şanlıurfa da bulunan 3 fabrika binamızda yaklaşık 374 çalışanımız ile müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.

Şirketimizi yönetirken “Bir şirket çalışanlarını sevgisini kazanmadan müşterilerinin sevgisini kazanamaz” fikri ile hareket ediyoruz. Çalışanlarımız bizim en önemli gücümüzü oluşturmaktadır. Uzun yıllar birlikte çalıştığımız deneyimli kadromuzla istikrarın gücüne inanmaktayız.

Müşterilerinin beklentilerini en üst seviyede karşılayabilen, sektörünün lideri, sürekli büyüyen ve gelişen, güvenilir, dürüst çalışan – helal kazanan en önemlisi, çalışanlarının gurur duyduğu ve müşterilerinin çalışmaktan mutlu olduğu bir Egebant için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Saygılarımızla.

Distribütörlükler